O společnosti

Kobelco = vysoká japonská kvalita + nejnižší spotřeba ve světě!

Koncern Kobelco Construction Machinery sídlí a vyrábí ve městě Kóbe které je hlavním městem prefektury Hjógo na ostrově Honšú v Japonsku. Kóbe patří mezi nejdůležitější japonské přístavy. Kobelco vyrábí pouze pásová rýpadla hmotnosti 8 – 50 tun. Výrobní koncern Kobelco má vlastní železárny a slévárny.

Rypadla KOBELCO se vyrábějí v továrnách různých zemí světa Japonsko, Indie, Amerika, Čína, Malaisie, roční produkce je 30.000 strojů.

V Asii je Kobelco na 1. místě v počtu prodaných strojů.

Do Evropy jsou stroje Kobelco dováženy pouze z Japonska. V roce 2012 byl postaven nový výrobní závod v Kóbe s kapacitou 10.000 ks strojů všech hmotností. Zakázky na rok 2013 jsou již v počtu 11.000 kusů.

Kancelář pro Evropu sídlí v Amsterdamu, zatím 4 technici – odborníci. Od listopadu 2013 bude plně zásobován i sklad náhradních dílů.

Kobelco svou technologií překonalo všechny ostatní výrobce ve spotřebě pohonných hmot. Spotřeba se stala fenoménem současnosti, proto je na ni ve vývoji kladen velký důraz a podařilo se umístit ve světě na prvním místě.

Modrozelené KOBELCO ukončením spojení s CNH Global se po 10 letech vrací do Evropy a představilo se samostatně na veletrhu BAUMA 2013.

Kobelco Construction Machinery, ukončil svou globální alianci s CNH 31. prosince 2012. Po 10 letech, se Kobelco vrací samostatně na trhy v Evropě, Severní Americe, Jižní Americe, na Středním východě a v Rusku. Na veletrhu Bauma 2013 Kobelco vystavilo rypadlo SK260SRNLC hmotnosti 26t společně se svou sesterskou společností Kobelco Jeřáby Co, Ltd. Rýpadlo SK260SRNLC - se vyznačuje kompaktností a vynikající stabilitou a Kobelco ho proto může s jistotou doporučit evropským zákazníkům, mezi jejich oblíbené stroje. Kobelco SK260SRNLC - 3 snižuje emise výfukových plynů , vybavením motorů systémem DPF. Kobelco nejnovější modely jsou vyrobeny pro práci v městské zástavbě, s nulovým přesahem zádě, dle požadavků evropského trhu. Kobelco také novou technologií iNDr (integrovaný hluk a redukce prachu) snížilo spotřebu paliva a hladinu hluku. Nový systém redukuje hluk na 95 dB. Kromě toho, nový hydraulický obvod vlastní technologie, snižuje tlakové ztráty, což vede k výraznému snížení spotřeby paliva. Ve srovnání s konvenční SK235SRNLC - 2, mají nová rypadla vyšší produktivitu o 6%, a o 9% v novém ECO režimu. Kobelco stroje jsou velmi známé pro svou nízkou spotřebu paliva a nízkou hlučnost. Vzhledem k vysoké produktivitě a životnosti, Kobelco téměř zdvojnásobila svůj podíl na trhu v Japonsku, Číně i Asii za posledních 10 let. Značka Kobelco dodává zákazníkům nejmodernější dostupné technologie. Kobelco v roce 2010 obdržela cenu japonského ministra životního prostředí za technologi pro prevenci globálního oteplování .

Od 1. ledna 2013 společnost Kobelco začala budovat novou síť prodejců z celého světa a vzhledem k vysoké míře zájmu je rozhodnuta, zvýšit prodej strojů ve strategicky důležitých oblastech a proto pokračuje ve svých snahách získat i nové trhy.