ul28om6e9r_____SK240SN-11

KOBELCO SK240SN s extraúzkým podvozkem uvedeno na trh

20.04.2022

Specifické geografické podmínky zejména v hornatých oblast Itálie většinou vyžadují i speciální techniku. Proto KOBELCO uvádí na trh rypadlo poslední vývojové generace o hmotnosti 24 tun s mimořádně úzkým podvozkem SN (Super Narrow) pro efektivní zemní práce na úzkých horských komunikacích . Šíře podvozku činí 2.540 mm a spolu s ocelovými pásy šíře 550 mm stroj vyhovuje přísným italským přepravním regulím.
 
Osvědčený HINO motor splňující poslední emisní normy má výkonové parametry shodné s SK210SNLC-11 (124kW). Bezproblémový pohyb stroje a transport těžkých břemen na staveništi je zajištěn hydraulickou funkcí ´nezávislý přesun´, pro kterou bylo vyhrazeno jedno čerpadlo, zatímco druhé současně umožňuje manévry s nářadím rypadla.
 
S hmotností oscilující kolem 24 tun stroj vyniká vynikající stabilitou. Se standardním závažím nabízí zdvihací kapacitu 11.890 kg ve vzdálenosti 4,5 m a s násadou 2,94 metru, což jej činí idealním pro nasazení jak na stavbách středního rozsahu, tak i pro těžké podmínky v kombinaci s různým nářadím. Volba některého z provozních režimů Eco, S a H každopádně zaručuje nejnižší možnou spotřebu paliva při maximální efektivitě práce, čímž je dosahováno mimořádné ekonomiky provozu.
 
Zdokonalení oproti minulé řadě zahrnují zesílené boční panely, zesílený čep pístnice lopaty, silnější plotny pásů, tužší kryt hydromotoru pojezdu chrání i ostatní hydraulické komponenty.
 
Maximálnímu komfortu obsluhy přispívá zejména sofistikovaná KOBELCO/Grammer sedačka, která se pohybuje společně s opěrkami a ovládacími prvky, komplexních informací o provozu rypadla se dostává prostřednictvím barevného 10ti pacového monitoru. Dokonalý přehled o situaci na staveništi poskytují kamery s ´ptačí perspektivou´. Samozřejmostí jsou dnes i další prvky v kabině: LED podsvícení ovládacích prvků, DAB rádio, AUX + BlueTooth výstupy včetně sady hands-free, držák telefonu a zásuvka na 12V.