p07to2yu1u_____SK140SRD-7nov

KOBELCO SK140SRD-7 - zcela nový ´demontážní´stroj pro recyklace

17.06.2022

KOBELCO, lídr ve výrobě demoličních a recyklačních strojů,  představuje novou generaci ´rozebíracího´ stroje SK140SRD pro evropský trh, který v sobě kloubí sofistikovanost, ergonomii i design.
 
Recyklace automobilů při nutnosti ochrany životního prostředí je mimo jiné i výnosnou činností. Každoročně v Evropě ukončí svůj produktivní život na šest miliónů automobilů a jejich části, ať již kovové, pryžové či plastové, se dají recyklovat a suroviny znovu využít. Samotná recyklace automobilů je však poměrně ošidná a komplikovaná. SK140SRD tento proces značně usnadňuje, neboť ve srovnání s ruční demontáží autovraků se dociluje až čtyřnásobně vyšší produktivity.
 
Rozebírat ovšem dokáže také různé typy motorů, bílou elektrotechniku a jiné dopravní prostředky včetně letadel. Stroj nové generace poháněný ISUZU motorem a splňující poslední emisní normy umožňuje jeřábování, trhání i vytrhávání včetně střihání a oddělování částí celků. Výložník byl pro tento účel vyztužen silnými ocelovými pláty proti nadměrné torzi při trhání, násada byla opatřena bočními výztuhami, podvozkový rám byl zasílen pro dosažení vyšší životnosti a odolnosti při náročných demoličních a jeřábovacích úkonech. Stabilitu zajišťuje dodatečné závaží o hmotnosti 580 kg.
 
Precizní práci vykonávají proporčně hydraulicky ovládané nůžky s rotací. Kontaktu nůžek s kabinou strojníka brání důmyslný varovný systém, který automaticky odstaví stroj ve chvíli, kdy je narušena bezpečnostní zóna stroje. Naprosto zásadní pro maximální využití tohoto stroje jsou fixační roztažitelné ramena se zdvihem, která umožňují dělení celků do jejich částí.
 
Barevný displej, GRAMMER komfortní sedačka, široké opěrky, proporcionální ovládání zásadních hydraulických funkcí, kamery, audiosada, LED osvětlení i podsvícení přístrojové desky - to vše patří do standardu vybavení kabiny operatéra, umožnuje jeho pohodlí i znatelný pokles únavy.