5qd0hcd7px_____SK1300DLC-10

MEUVA, holandská společnost, kupuje první demoliční SK1300DLC

27.07.2022

Když dorazilo první, pro Evropu momentálně největší, demoliční rypadlo KOBELCO SK1300DLC, nikdo netušil, jaká poptávka po něm ve skutečnosti bude. Během prvních tří měsíců se prodaly tři stroje zákazníkům do Holandska, Itálie a Francie...
 
Se svou hmotností 130 tun a zejména výškovým dosahem 40 metrů vzbudil stroj zájem u firem, které se účastní demoličních projektů při likvidaci továren, elektráren, těžebních plošin a podobných rozměrných zařízení. Na petrochemickém poli působí také holandská MEUVA se sídlem v Rotterdamu a 200 kmenovými zaměstnanci.
 
Mechanizační park čítající 35 strojů včetně několika demoličních rypadel různých značek se společnost rozhodla rozšířit o svůj nějvětší stroj - SK1300DLC. Svoje rozhodnutí zdůvodňuje společnost tím, že jde, dle jejich názoru, o naprosto komplexní dodávku od jednoho výrobce. Dále také oceňují unikátní dosah s těžkým a výkonným nářadím a vysokou variabilitu výložníků. (6 variant). 
 
Stroj bude po kompletaci koncem června nasazen na staveniště rotterdamské nemocnice, následně bude přemístěn do petrochemického areálu, také v Holandsku.