qcnehvrssp_____SK380SRh

KOBELCO SK380SR

06.05.2021

Zcela nové a největší do skupiny rypadel se zkrácenou zádí

Ve své těžké váhové kategorii 36-38 tun vstupuje SK380SR do konkurečního boje v tyrkysově modré barvě v Evropě a žluté barvě na teritoriu USA.
 
Rypadla  s označením SR (Short Radius - stroje se zkrácenou zádí a menším poloměrem otáčení) jsou používána zvláště na stísněných pracovištích a rozměrově omezených lokalitách, například při stavbách či rekonstrukcích dopravní a městské infrastruktury.
 
SK380SR poskytuje veškerý soudobý komfort i bezpečnostní ochranu pro operátora, motor HINO disponuje špičkovým výkonem 200kW/280ks s možností časově neomezeného navýšení výkonu o 10% (Powerboost). Vyniká enormní tažnou silou 314 kN. Konstrukce podvozku v kombinaci se standardním osmitunovým závažím umožňuje dosáhout v jeřábovacím režimu Heavy Lift zvedací síly 12.390 kg v úrovní země a vzdálenosti 6m. Klimatizace, víceúčelové DAB rádio, barevný displej, obrazovka kamer a technicky vyspělá sedačka Grammer jsou samozřejmostí.
 
Zařazení tohoto typu do výroby je výsledkem kombinace poznatků z vývoje světových trhů, zpětné vazby od zákazníků a možnostmi sofistikovaných technologií japonské továrny v Hirošimě.